Plavecká soutěž měst

Ve středu 4. října proběhl 26. ročník celorepublikové soutěže měst v plavání. Rychnov se tradičně účastnil také. A opět získal bramborovu :)

 

Prostřednictvím svého bazénu se mohli obyvatelé Rychnova a okolí zapojit do jedinečné plavecké soutěže pro širokou veřejnost. Akce běží vždy první říjnovou středu celý den od 13:00 do 20:00 a zapojit se mohou všichni: děti, dospělí, senioři, rodinné týmy, sportovní spolky i školní třídy. Každý, kdo přišel podpořit své město dostal od PBRK  hodinu plavání zdarma, stačí uplavat 100 m libovolným způsobem. 

 

 

Výjimečně bylo u příležitosti této akce i kondiční plavání od 6:00 do 7:30. Pro soutěžící opět zdarma :)

 

Každému účastníkovi se měří čas a dle předem daných tabulek získá pro město určitý počet bodů (1-28). Děti do 7 let (včetně) a senioři nad 60 získávají automaticky plný počet, bez ohledu na dosažený čas.

 

Rychnov opět obsadil krásné 4. místo. Letos už po čtvrté. 

Naším hlavním cílem ale je v prvé řadě podpořit plavání a nabídnout príma akci naším návštěvníkům :)

 

Výsledková listina Rychnovských plavců

a zde z předchozích rořčníků:

(2016)

(2015)

(2014)

 

Celorepublikové výsledky

(2016)

(2015)

(2014)

 

 

 

Těšíme se na hojnou účast :)

 

 

Letos jsou přihlášena tato města: Čelákovice, Uherský Brod, Beroun, Litovel, Limoyšl. Rumburk, Aš, Rychnov nad Kněžnou, Kravaře, Postoloprty, Bohumín, Vsetín, Chrudim, Orlová, Česká Lípa, Zlín, Karviná, Teplice, Jihlava a Hradec Králové

 

Akci zaštiťuje Centrum sportu pro všechny, více zde

Soutěž vznikla roku 1992 na propagaci plavání jako vděčné a široce využitelné pohybové aktivity a je určena všem příznivcům tohoto báječného sportovního odvětví.